BENİM TERCİHİM : ANYTONE AT-D878UVII PLUS

 


ÖNCELİKLE BELİRTMEK İSTERİMKİ KESİNLİKLE HERHANGİ BİR SPONSORLU ANLAŞMAMIZ YOKTUR ÖNERİ VE YÖNLENDİRMELERİMİZ EN DOGRU KAYNAKLARA ULAŞMANIZ İÇİNDİR BİZ DOGRU YOLU BULANA KADAR ÇOK PARA HARCADIK SİZ HARCAMAYIN ...

ÖNCELİKLE CİHAZIMIZ AMATÖR CAMİADA YEŞİL TUŞ ANYTONE OLARAK BİLİNEN CİHAZDIR ÖNCEKİ VERSİYONU OLAN MAVİ TUŞ'DAN ELEKTRONİK OLARAK FARKI VARDIR BU FARKLARDAN EN ÖNEMLİLERİ DMR KULLANICISININ ARTMASI İLE CONTACT LİST'DEKİ DEPOLAMA SAYISININ YÜKSELTİLMİŞ OLMASI VE ANALOG APRS RX ÖZELLİGİNİN DAHİL EDİLMİŞ OLMASIDIR .

AMATÖR CAMİADA ADI SANI DAHİ DUYULMAMIŞ BİRÇOK CİHAZI DENEDİM FAKAT SON OLARAK BU EL CİHAZINDA SABİT KALDIM , SEBEBİ İSE BAŞTA DİJİTAL MODÜLASYONUNUN "DMR" OLMASIYDI , BİLDİGİMİZ ÜZERE YAESU CİHAZLAR C4FM DİJİTAL MODÜLASYON , KENWOOD NXDN DİJİTAL MODULASYON KULLANIYOR YANİ ARAKDAŞLAR HEPSİ BİRBİRİNDEN FARKLI PROTOKOLLER VE ARADA HOTSPOT KÖPRÜLERİ OLMAZ İSE BİRBİRLERİ İLE HABERLEŞMELERİ İMKANSIZ , ARADA HOTSPOT OLSA BİLE SADECE BELLİ BAŞLI YERLERDE BİRBİRLERİ ARASINDA HABERLEŞEBİLİRLER AYRICA DMR OLMASININ EN BÜYÜK AVANTAJLARINDAN BİRİ İSE ARTIK BÜYÜK İLLERİN NEREDEYSE HEPSİNDE DMR ROLE VEYA GENİŞ ALAN HOTSPOT BULUNMASIDIR ŞAHSİ OLARAK EK BİR HOTSPOT ALMAYA GEREK KALMAMASIDIR.

1 CİHAZ FAKAT ASLINDA İÇERİSİNDE 4 TANE TELSİZİ BARINDIRIYOR DİYEBİLİRİZ ;

ANALOG PROFESYONEL

ANALOG AMATÖR

DİJİTAL PROFESYONEL

DİJİTAL AMATÖR

ARKADAŞLAR BENİ BU CİHAZA BAGLAYAN EN İNCE DETAY BUYDU PROFESYONEL BİR TELSİZDEKİ ÖZELLİGİ AMATÖR TELSİZDE VFO MODUNDA AYARLAMAK GERÇEKTEN SÜPER BİR HİS VE EŞSİZ ! , ÖRNEKLENDİRMEK GEREKİR İSE DİJİTAL BİR KANALI VFO DA DÜZENLEYİP KAYIT EDEBİLİRSİNİZ VE BİR BİLGİSAYARA İHTİYACINIZ KALMAZ VEYA ANALOG KISMINA GELİRSEK İSTEDİGİNİZ KADAR 5 TON ANİ ROGER BEEP İNİ BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN YÜKLEDİKTEN SONRA İSTER KAYITLI KANAL ÜZERİNDE İSTER VFO MODU ÜZERİNDE DİLEDİGİNİZCE SESİ DEGİŞTİREBİLİRSİNİZ .

BLUETOOH ÖZELLİGİ SAYESİNDE İSTEDİGİNİZ KULAKLIGI BAGLAYABİLİR VE KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEDEN GÖRÜŞMENİN KEYFİNİ ÇIKARABİLİRSİNİZ KUTU İÇERİSİNDEN ÇIKAN PTT BUTONU İLE CİHAZA TEMAS ETMEDEN KONUŞABİLİRİSİNİZ.


APRS ÖZELLİGİ İSE SON GELEN GÜNCELLEMELER İLE FAZLASI İLE İYİLEŞTİRİLDİ , ÖZELLİKLE GPS EVİN EN HÜCRA NOKTASINDA BİLE KONUMUMU BULUR HALE GELDİ , APRS RX ÖZELLİGİ ÖZELLİKLE SİZİN ÇAGRI İŞARETİNİZİ İZİNSİZ KULLANAN KİŞİLER VAR İSE SİNYALİNİ YAKALAMANIZ İÇİN MUHTEŞEM BİR SİLAH HALİNE GELECEK BU ÖZELLİK SAYESİNDE SİNYALİN NOKTASINIDA TESPİT ETME İHTİMALİNİZ VAR .

TÜRKİYEMİZDEKİ DMR ROLELERDE AKTİF OLMASADA ROAMİNG ÖZELLİGİDE CİHAZDA MEVCUT EGER BİR İLDEN BİR İLE SEYAHAT HALİNDE İSENİZ VE GİTTİGİNİZ İLDEKİ DMR ROLENİN ROAMİNG ÖZELLİGİ AÇIK İSE DMR FREKANSLARINI OTOMATİK OLARAK SİNYAL ALDIGI FREKANS İLE DEGİŞTİRİP TEKRAR PROGRAMLANMA GEREKTİRMEKSİZİN CİHAZI KULLANMANIZA OLANAK SAGLIYOR DİYEBİLİRİZ.

FİREMWARE KISMI İSE SÜREKLİ GÜNCELLEME ALIYOR VE CİHAZ SÜREKLİ İYİLEŞTİRİLİYOR .

KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR EKRAN ; EKRANDAKİ TÜM YAZI SATIRLARININ RENK'İ İSTEDİGİNİZ RENK'İ ALABİLİYOR VE ARKA PLAN KEYFİNİZCE DÜZENLENEBİLİYOR .


CİHAZ GÜÇLÜ 3100 MAH BATARYAYA SAHİP OLMASI SEBEBİ İLE ŞARJI BENİM YOGUN KULLANIMIM İLE EN AZ 2 GÜN GİDİYOR FAKAT KİŞİDEN KİŞİYE FARKLILIK GÖSTEREBİLİR .

NEGATİF YANLARI ;

CİHAZIN KUTUDAN ÇIKAN ANTEN İLE PERFORMANSI GERÇEKTEN KÖTÜ VE CİHAZIN PERFORMANSINI CİDDİ MANADA KESMEKTE CİDDİ ARAŞTIRMALARIMIN SONUCUNDA ANTEN OLARAK "ORJİNAL" DİAMOND SRJ701A KULLANDIM ANTEN BİREBİR UYUMLU VE KUTUDAN ÇIKAN ANTEN İLE UZUNLUGU AYNI , ANTEN DEGİŞİMİ SONUCU CİHAZ PERFORMANS VE MENZİLİ YARI YARIYA FARK ETTİ DİYEBİLİRİM KESİNLİKLE ÖNERMEKTEYİM...

ARKADAŞLAR CİHAZI TÜRKİYEYE GÜMRÜK YOLU İLE GETİREN FİRMA 4E ELEKTRONİKTİR İSTER İSTEMEZ TÜRKİYEDEKİ EN UYGUN FİYATA ULAŞABİLECEGİNİZ FİRMADIR DİGER FİRMALAR FİYAT DEGİŞİKLİGİ GÖSTEREBİLİR.


GÖRKEM MERT ONUR YAVUZ

TA5AAX