Rs232 Dönüştürücü Seçimi Ve Driverleri .

En başta RS232 i tanıyalım ; Telekomünikasyonda RS-232, DTE ile DCE arasındaki seri ikili tek sonlu veri iletimi ve sinyalleme için kullanılan seri iletişim standardının genel adıdır. Daha çok bilgisayardaki seri portlarda kullanılır.

Telsizlerde RS232 programlama için çok önemlidir çünkü birçok yazıcı vb chipset seçmesede telsizler sadece "SL232" chipsetine sahip rs232 usb dönüştürücüleri ile uyumludur piyasadaki birçok ürün ise ch140 chipset ine sahiptir ve bu chipset telsizlerle uyumlu degildir.


Markalardan bahsetmek gerekirse ;

1-DIGITUS (Fiyatı piyasa fiyatının çok üstündedir sürekli kullanmayacaksanız tercih etmeyin)


2-S-LINK (Fiyatları gayet normal fakat sl-232 olanı almaya dikkat edin bazı modelleri ch140)
3-Markasız (Bu mavi koruma kabına sahip ürünler genellikle kalitesiz ve ucuz olur ama tercih edilebilir sl-232 olmasına dikkat edin birçogu ch140)

Driver konusunda en çok sıkıntı çekilen ürün tartışmasız rs232 çeviricilerdir fakat bazı modelleri ise tak çalıştırdır .

Driveri nasıl bulunur ; 

1- Çeviriciyi bilgisayarımıza baglıyoruz.

2- Windows arama çubugundan aygıt yöneticisini açıyoruz. 


3- Bağlantı noktaları sekmesini açıyoruz.


4- Çeviriciyi göreceksiniz ve üstüne tıklayıp özellikler sekmesini açıyoruz.


5- Özellikler sekmesinden AYRINTILAR bölümüne giriyoruz.6- Özellik'den donanım kimliklerini seçiyoruz.7-Karşımıza çıkan donanım kimligini kopyalıyoruz.8- Google arama motorunu açıp bu kodu yapıştırıp sonuna driver yazıyoruz ve cihazla ilgili driverler karşınızda.
TA5AAX

OPR.GORKEM